Már a megnyitás napján óriási érdeklődés övezte a Szent István-termet, a Budavári Palota első eredeti formájában helyreállított történelmi terét – közölte a Várkapitányság kommunikációs irodája szombaton.
A tájékoztatás szerint a látogatók hosszú sorokban várakoztak az állami ünnepen tartott megnyitón, a csaknem félórás tárlatvezetésre a tervezetteken felül is indítottak csoportokat.

Budapest, 2021. augusztus 20.
Látogatók várakoznak belépésre a megújult Szent István-terembe a Budavári Palotában 2021. augusztus 20-án. A Nemzeti Hauszmann Program keretében megújult Szent István-terem augusztus végéig regisztráció nélkül ingyenesen látható.
MTI/Komka Péter
A Szent István-termet és a hozzá tartozó kiállítást a szűk befogadóképesség ellenére egy nap alatt több mint ezren tekintették meg, de még ennél is többen lettek volna rá kíváncsiak – írták.
Az előregisztrált és helyszínen várakozó látogatók között voltak a határon túlról érkező fiatalok is, akiknek a Rákóczi Szövetséggel együttműködve biztosított belépést a Várkapitányság, így Szent István ünnepén ők is az elsők között tekinthették meg a látványosságot
– fogalmaztak a közleményben.

Budapest, 2021. augusztus 20.
Látogatók a megújult Szent István-teremben a Budavári Palotában 2021. augusztus 20-án. A Nemzeti Hauszmann Program keretében megújult Szent István-terem augusztus végéig regisztráció nélkül ingyenesen látható.
MTI/Komka Péter
Az újjászületett terem augusztus végéig ingyenesen látogatható. A negyedóránként induló turnusokban a szervezők helyet biztosítanak az előregisztrált időpont nélkül érkezőknek is, de nekik vélhetően egy kicsit többet kell majd várniuk a helyszínen – hívták fel a figyelmet.
A szeptember 1-jétől induló bővített, egyórás, személyes vagy digitális tárlatvezetésekre jegyeket a https://szentistvanterem.hu oldalon lehet váltani – tudatta a Várkapitányság.

Érdemes elolvasniA Budavári Palotában egy gyöngyszem lesz az újjászülető Szent István-terem – képgaléria
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?